Арсенал на финал през Валенсия (видео)

Валенсия прие Арсенал във втората среща от полуфиналите на Лига Европа. След като миналата седмица англичаните спечелиха у дома с 3:1, днес те отново победиха и на "Местая" с 4:2 и продължават към финала на състезанието.

Домакините започнаха добре и в 11-ата минута Родриго надигра човека си и центрира за Гамейро и 1:0. 6 минути след това обаче смъртоносното дуо в атака на Арсенал върна гола когато Лаказет изведе Обамеянг и от полу-воле той реализира за 1:1.

След почивката Арсенал обърна в 50-ата минута чрез Лаказет, който контролира добре една топка, справи се с двама и вкара за 2:1. В 58-ата минута отново Гамейро върна домакините в мача за 2:2.

В 69-ата минута обаче Обамеянг реализира след ниско центриране на Мейтланд-Найлс за 3:2, преди габонецът да оформи и хетрика си в 88-ата минута с красив отборен гол.