Лаказет обърна Валенсия (видео)

Арсенал прие Валенсия в първата полуфинална среща от Лига Европа. Днес на "Емирейтс Стейдиъм" домакините изоставаха в резултата, но след два гола от Александре Лаказет "артилеристите" обърнаха нещата в своя полза преди почивката, а в самия край Обамеянг реализира за крайното 3:1.

Всички попадения дойдоха в първото полувреме на срещата. В 11-ата минута гостите поведоха чрез Диакаби, който от близо завърши с глава за 1:0 след един корнер и подаване на Родриго.

В 18-ата минута обаче Арсенал се върна, въпреки че отстъпваше в играта. Тук Обамеянг и Лаказет организираха бърза контра, завършила с гол за последния и 1:1. В 25-ата минута Лаказет се отчете с нов гол след като насочи топката с глава ниско, Нето изби в гредата и съдията отчете чрез технологията на гол-линията попадението за 2:1.

След почивката Арсенал отчете по-добрите положения, но успя да достигне до гол чак в добавеното време, когато Колашинац центрира меко на втора греда от ляво и Обамеянг завърши от воле за 3:1.