Челси продължи след голово шоу с Прага (видео)

Челси прие Славия Прага на своя "Стамфорд Бридж" във втората четвърт-финална среща от Лига Европа. След 1:0 миналата седмица в Прага, днес в Лондон домакините спечелиха с 4:3 и продължават напред след двубой, наподобил вчерашното шоу от Шампионска лига.

В 5-ата минута Педро вкара за 1:0 след добра игра и копване на Жиру на топката към испанеца за удар от малък ъгъл. 4 минути след това Дели си вкара автогол след удар на Педро в гредата за 2:0. В 17-ата минута последва и трети гол на "сините" - тук Педро намери Жиру за попадението.

В 25-ата минута Соучек върна гол след удар с глава за 3:1. Полувремето завърши при 4:1 обаче след като в 31-ата минута Педро реализира отново след блокиран удар на Жиру.

След почивката Славия върна два гола, като първо в 51-ата минута Шевчик стреля от извън полето през Кепа, а 3 минути след това отново той с още по-красив удар намери горния ляв ъгъл на вратата за 4:3. До края Славия остана по-добрият отбор, но Челси продължи напред.