Виляреал - Валенсия: Всичко ще се реши в реванша

Стадион: "Естадио де ла Керамика", Виляреал

Дата: 11.04.2019 г.

Час: 22:00

Съдия: Майкъл Оливър (Англия)

Виляреал приема Валенсия в първи мач от 1/4-финалите на Лига Европа. Фаворит в общия сблъсък са "прилепите", но от друга страна противопоставяне в два двубоя винаги е изпълнено с интрига и няма нищо общо с представянето на отборите в дълги съревнования, каквито са вътрешните първенства.

Виляреал провежда много мрачен сезон. Тимът се намира на 18-то място в таблицата за класиране на Примера дивисион, което към дадения момент праща тима в по-долната дивизия. Добрата новина е, че хората на Хавиер Кайехи не са се предали, а със зъби и нокти се бият за всяка точка. Достатъчно е да си припомним за головата престрелка с Барселона преди десет дни, в която каталунците едва оцеляха. Другото положително е това, че положението в Ла Лига никак не се отразява на представянето на "жълтата подводница" в Европа - Виляреал се справи със Спортинг в 1/16-финалите и още по-категорично със Зенит в 1/8-финалите, което изненада специалистите.

Сориано, Тригуерос и Мигуелон са контузени и пропускат мача.

Валенсия с лекота се справи със Селтик в 1/16-финалите на Лига Европа, но отборът бе пред отпадане в 1/8-финалите на турнира. Испанците победиха Краснодар с 2:1 в първия мач, но на руска земя получиха гол в 85-та минута и всичко изглеждаше загубено до попадението на Гонсало Гуедеш в третата минута на добавеното време. Поуката от сблъсъка с Краснодар е, че разточителството пред чуждата врата може да струва скъпо. Иначе като цяло хората на Марселино се намираха в чудесна серия до миналия уикенд, след като записаха 17 мача без загуба. Край на това бе сложено по най-изненадващ начин при гостуването на 19-я в таблицата на Ла Лига Райо Валекано - "прилепите" получиха по един гол във всяко едно от полувремената и се прибраха у дома с празни ръце. Към момента Валенсия се намира на 6-то място в Примера дивисион, на 4 точки от топ 4.

Собрино е контузен, а Солер е наказан.

Интересни факти:

- Разстоянието между двата града е само 50 км.

- През този сезон двата тима направиха 0:0 във Виляреал, а Валенсия победи у дома с 3:0.

- Марселино тренираше Виляреал в периода 2013 - 2016 г.

- Виляреал е без загуба през този сезон в Лига Европа - 5 победи и 5 равенства от десет мача.

Както казахме в началото, Лига Европа е друг турнир и за това не бива да се вглеждаме в класирането на отборите в Примера дивисион. Очакваме равностоен двубой, с много остри сблъсъци и малко голове. Виляреал играе добре в турнира и за това е по-вероятно да видим победа на "жълтата подводница", отколкото такава на валенсианци. Равенството също е много вероятно.

Прогноза: Виляреал - Валенсия 2:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!