Стадион: "Емирейтс", Лондон

Дата: 14.03.2019 г.

Час: 22:00

Съдия: Андрис Триеманис (Латвия)

Арсенал посреща Рен в мач-реванш от Лига Европа със задачата да заличи дефицит от два гола, ако иска да стигне далече в турнира. Първата среща във Франция завърши с шокираща загуба с 3:1 за лондончани, които отлично започнаха, откривайки резултата още в 3-та минута с усилията на Иуоби. Всичко обаче се промени  с изгонването на Папастопулос. "Артилеристите" не само, че останаха с човек по-малко, но веднага след това получиха гол, а след почивката трябваше още два пъти да вадят топката от мрежата си. Този двубой показа две неща - Арсенал е по-класен отбор от съперника, но Арсенал се разпада в психологически план, когато изпадне в екстремни ситуации.

Духът на "артилеристите" обаче бе повдигнат от победата с 2:0 над възродения и набрал отбор на Манчестър Юнайтед. Да, хората на Унай Емери имаха много късмет в този мач, но успехът над непобедените до този момент "червени дяволи" под ръководството на временния им мениджър е факт.

Аут за срещата са контузените Холдинг, Белерин и Уелбек. Сократис е наказан.

Рен продължи с победите си, надигравайки с 3:1 аутсайдера Кан. Това ще даде допълнителен стимул на хората на Жулиен Щефан, но най-вече помогна на тима да се изкачи на 8-мо място в таблицата на Лига 1, на 3 точки от топ 6.

Себатчеу, Данзе, Диало и Баал са контузени.

Неочаквано, заради резултата в първия двубой, сблъсъкът Арсенал - Рен се превърна в едно от най-вълнуващите противопоставяния на този етап в Лига Европа. Въпреки това, нашите очаквания са, че лондончани не само, че са фаворит в двубоя утре вечер, но и фаворит да продължат напред. Хората на Емери спечелиха последните си пет срещи тук с общ резултат 14:2. Освен това лондончани победиха в 11 от последните си 13 домакинства и 18 от последните си 23. Освен това, отборът вкара в 24 от последните си 27 домакинства, отбелязвайки два или повече гола в 8 от последните 9 срещи. Допълнителна подкрепа за домакините ще бъде появата на Лаказет, чието наказание бе намалено  от УЕФА. От друга страна Рен има три загуби в последните си пет двубоя.

Прогноза: Арсенал - Рен 3:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!