ЦСКА пречупи ТНС в края

Т. Михайлов

ЦСКА победи с 3:0 ТНС, но отново бе близо до грандиозна издънка срещу аматьори, която бе предотвратена с голове в последните 10 минути. Така “армейците” си осигуриха почти на 100 процента още поне 6 мача в евротурнирите, стига да не направят някоя уникална глупост в Уелс.

Българският тим бе пълновластен господар на терена през цялото време и заслужено спечели. През първата част бяха отменени две попадения на ЦСКА. Първо в 29-ата минута Тонев стреля от далеч и стражът Харисън изпусна топката, след което я улови зад голлинията, но реферът прецени, че кълбото не е преминало с целия си обем във вратата. 10 минути по-късно Делев реализира, но съдиите видяха засада, което бе по-скоро правилно решение.

През второто полувреме ЦСКА продължи да напада, но не стигаше до така важния гол. Чак в 81-ата минута Акуеро пречупи гостите, вкарвайки с глава след центриране от корнер, спечелен благодарение на влезлия като резерва Шеридън. В следващата атака Нелсън се подигра със защитник на ТНС и елегантно завърши за 2:0. В последната минута Спас Делев с хубав удар в десния ъгъл направи 3:0.