Стадион: "Лудогорец Арена", Разград
Дата: 30.08.2018 г.
Час: 20:00
Съдия: Матиас Гестраниус (Финландия)

Лудогорец приема грузинския първенец Торпедо Кутаиси на своя стадион в Разград в мач-реванш от плейофите на Лига Европа. Българите се наложиха с 1:0 в първата среща и по този начин взеха аванс преди предстоящия двубой. Очакванията са за нова победа на Лудогорец, но Futbol Tv и Futbolbet съветват читателите си да пробват знак - Х.

Наставникът на Лудогорец Пауло Аутуори даде почивка на част от играчите за двубоя срещу Славия. Съответно треньорът плати цена - 2 точки, след като двубоят срещу белите завърши без отбелязан гол. Все пак трябва да се отбележи, че в Лудогорец няма проблеми и почти сигурно Аутуори ще заложи на същите 11, които играха преди седмица в Грузия.

Иначе през седмицата Лудогорец осъществи поредния си силен трансфер от Бразилия. Договор с шампионите подписа голмайсторът на местната Серия "Б" Жозе Брандао Гонзалвес Жуниор. Той обаче ще бъде картотекиран едва за следващата фаза, стига разбира се, разградчани да достигнат до нея.

"Това, че победихме с 1:0 в Грузия е хубаво, но не решава двубоя. Чака ни опасен реванш, в който трябва да сме концентрирани и внимателни. Имаше натрупана умора в момчетата от многото трудни мачове, които изиграхме. Сега обаче всички са възстановени. Последната ни тренировка бе много добра", призна Аутори.

Въпреки загубата с 1:0 в първия мач, грузинците не са се отказали да преследват мечтата си да станат първия отбор от бившата съветска република, който ще участва в груповата фаза на един от двата евротурнира. Точно заради това не е изненада, че на първия мач на стадион "Михаил Месхи" в Тбилиси имаше над 10 000 зрители. Сега с отбора ще пътуват и доста фенове, като освен със самолет, ще има и фенове, които ще пристигнат в България с организирани екскурзии.

ПРОГНОЗА: ЛУДОГОРЕЦ - ТОРПЕДО 1:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!