Словашкият Тренчин разби с 4 носител на КЕШ, Динамо (Минск) направи същото със Зенит

А. Франгов

Безспорно най-големите изненади от третия предварителен кръг на Лига Европа тази вечер са с еднакъв резултат - 4:0.

Словашкият Тренчин разби Фейенорд (Ротердам) като домакин. Гостите от Холандия са един от традиционните грандове в страната на лалетата и огромно име в европейския футбол, като в историята си са носители на КЕШ (1970 г.) и Купата на УЕФА (1974 г. и 2002 г.), както и на 15 титли у дома, най-скорошната от които през 2017 г. Хърватинът Антонио Манце откри в 6-та минута и удвои в 37-та, Филип Азанго в 44-та и още веднъж Манце (който направи хет-трик) в 63-та оформиха крайния резултат. Интересно е да се отбележи, че мениджърът на скромния тим от Словакия е холандец.

Подобна бе вечерта и в Минск, където местния Динамо съсече също с 4:0 руския Зенит. Вторият в Беларус поведе чрез Урош Николич (12-та минута), Владимир Квахчински удвои в 31-та, а Бегунов направи резултата класически малко преди почивката. Зенит не успя да се съвземе през втората част и допусна четвърти гол - втори за Николич в 67-та минута. В състава на носителя на Купата на УЕФА от 2008 г. и достигналия осминафинал миналата година в ЛЕ Зенит личаха имената на Бранислав Иванович и Александър Йерокхин.