Класически Атлетико Мадрид спечели Лига Европа

Л. Михайлов

Атлетико Мадрид се наложи над Олимпик Марсилия с класическото 3:0 във финала за Лига Европа. По този начин "дюшекчиите" спечелиха турнира и вдигнаха трофея. Антоан Гризман откри резултата в 21-ата минута. След пас на Габи Фернандес - топката стигна до Гризман, който с лекота реализира сам срещу стража - 0:1.

В 32-ата звездата на марсилци Дмитри Пайе напусна терена поради контузия и бе заменен от Лопес. Малко след почивката Атлетико нанесе своя втори и може би решаващ удар. Коке изведе Гризман, който овладя топката, а след това напредна в наказателното поле и копна над вратаря за 0:2.

След този гол интересните положения не бяха чак толкова много. Все пак мадридчани успяха да стигнат до още един гол, който падна минута преди края на редовното време. Хубава много ходова атака завърши с точен удар на Габи, а последното подаване бе на Коке, като по този начин бе фиксиран крайния резултат.