Драма, продължения и Марсилия е на финал за Лига Европа

Л. Михайлов

Олимпик Марсилия се класира за финал в турнира Лига Европа. Ред Бул Залцбург победи своя съперник с 2:0 в редовното време и така се стигна до продължения, тъй като първият мач завърши с победа със същия резултат, но за французите.

В 53-ата минута Хайдара се разписа, след страхотен индивидуален пробив. В 65-ата минута Буна Сар си отбеляза автогол. Първоначално зрителите останаха с впечатлението, че попадението не на Шлагер, но на повторенията се видя, че става дума за автогол. Така се стигна до продължения.

В 116-ата минута Пайе центрира от корнер и Роландо се разписа, след като бе оставен непокрит от играчите на домакините. В 119-ата минута Хайдара получи втори жълт картон и остави отбора си с човек по-малко в заключителната част. В крайна сметка до нов гол не се стигна и Олимпик се класира на финал.