Атлетико Мадрид - Арсенал
Стадион: Ванда Метрополитано
Дата: 03.05.2018 г.
Час: 22:05 ч.

Късният гол на Атлетико Мадрид в първия полуфинален двубой с Арсенал в Лига Европа постави испанците като фаворити преди преиграването пред тяхната публика в четвъртък.

Арсенал не се представи достатъчно добре в последния мач в Лондон когато игра близо цял мач с човек повече, а допусна изравняване до 1:1 в самия край на срещата. Сега тимът ще излезе срещу една от най-силните защити в Европа без Обамеянг в състава си и задачата е трудна.

В съставите има някои липси за двете страни. Врсалико е наказан след червения си картон в последната среща между отборите, като се очаква още Хуанфран и Луис да липсват в защитата, въпреки включването на последния в тима след счупване на крак. Гризман, Хименес, Облак и Саул получиха почивки и ще участват.

Хенрик Мкхитарян се върна по-рано от очакваното за Арсенал, като вкара гол на Манчестър Юнайтед в последния мач на тима. Елнени и Касорла остават контузени за Венгер, а Пиер Емерик Обамеянг няма право да участва в състезанието с "артилеристите".

Момчетата на Диего Симеоне имат 11 поредни сухи мрежи у дома във всички турнири. Арсенал спечели само 2 от последните 12 мача на гости във всички състезания, поради което и не се очаква да успее тук.

Прогноза: Атлетико Мадрид - Арсенал 2:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!