Лацио взе първия мач срещу РБ Залцбург

Л. Михайлов

Лацио се наложи над РБ Залцбург с 4:2 в първия четвъртфиналния сблъсък помежду им в Лига Европа. През първото полувреме двата тима си размениха по един гол, а определено по-интересно беше след почивката.

Лулич вкара ранен гол, давайки аванс на "орлите" след само осем минути игра. В 30-ата минута Бериша се разписа от дузпа и възстанови равенството. Веднага след почивката Пароло (49') се разписа и домакините отново поведоха. В 71-ата минута Минамино изравни резултата, но само три минути след това великолепна индивидуална акция на Фелипе Андерсон завърши с трети гол за Лацио.

Точка на спора сложи Имобиле с хубав удар, който мина между краката на вратаря на гостите. До края "римляните" бяха много близо до още един гол, но стражът на гостите изби топката малко пред голлинията след нов удар на Имобиле.