Атлетико вкара само два в първия мач срещу Спортинг (видео)

Л. Михайлов

Атлетико Мадрид се наложи с 2:0 при домакинството си на Спортинг Лисабон в първия четвъртфиналния сблъсък помежду им в Лига Европа. Много ранен гол на Коке още в 1-ата минута, разписал се след груба грешка на Себастиан Коатес, даде аванс и спокойствие на "дюшекчиите".

В края на полувремето Жереми Матийо също се провали пред собствената си врата и Антоан Гризман удвои преднината на домакините. Матийо позволи топката да мине между краката му, а французинът това и чакаше, като той напредна и хладнокръвно направи 2:0.

Точно преди почивката Карвальо се контузи и трябваше да бъде заменен принудително от Маркос Акуня. Това допълнително направи задачата на португалците още по-трудна. През втората част испанците продължиха да бъдат по-активни, но лош късмет ги лиши от трето попадение. Така интригата все пак се запази до някаква степен и за реванша.