Юнайтед спечели ЛЕ срещу най-младия отбор в историята (видео)

Манчестър Юнайтед спечели второто по значение състезание в Европа за първи път в историята си когато днес победи Аякс с 2:0 на "Френдс Арена" в Солна. За победата се разписаха Пол Погба и Хенрик Мкхитарян, но и Аякс записа своето име в историята с най-младата постройка, излизала на финал със средна възраст от 22 години и 282 дни.

Юнайтед започна агресивно срещата и опита няколко ранни положения. Така в 18-ата минута Фелаини намери Погба на дъгата и той стреля, топката се отклони в бранител и заблуди вратаря за 1:0. До почивката англичаните останаха по-силни и не позволиха много атаки на противника.

Точно след паузата резултатът стана 2:0. В 48-ата минута след корнер Крис Смолинг свали една топка, а Мкхитарян довърши атаката с нещо като задна ножица за да удвои аванса на "червените дяволи". В 65-ата минута Фелаини пропусна добра възможност да реши срещата след удар с глава. До края резултатът не се промени повече.