Юнайтед надви Селта минимално

Манчестър Юнайтед гостуваше на Селта Виго в първата среща от полуфиналната фаза на второто по значение европейско състезание - Лига Европа. Днес на "Ещадио де Балайдос" във Виго "червените дяволи" успяха да спечелят благодарение на красиво попадение от Маркъс Рашфорд във второто полувреме.

До почивката звездата в срещата бе вратарят на домакините Алварес, който на 3 пъти спря чисти положения пред Рашфорд, Мкхитарян и Лингард.

След почивката резултатът откри Рашфорд. В 66-ата минута той си спечели пряк-свободен удар близо до ъгъла на наказателното поле, и с изпълнение в далечния ъгъл на вратата той не остави шанс на Алварес за 1:0. Това бе 19-ти гол за младока в сезона и негов първи от позиция извън наказателното поле. До края Погба бе близо до гол когато опита с удар от далеч да изненада отдалечил се Алварес от гол-линията.