Юнайтед допусна Андерлехт да се върне с един точен удар

Манчестър Юнайтед гостуваше на Андерлехт за първата среща от четвърт-финалната фаза на втория по значение европейски турнир - Лига Европа. Днес гостите поведоха в първата част чрез Хенрих Мкхитарян, като водеха през по-голямата част от срещата, а с единствения си точен удар минути преди края домакините стигнаха до 1:1.

Юнайтед владееше инициативата през цялата среща. В 18-ата минута гостите бяха близо до гол след един удар на Ибрахимович и добавка на Лингард, при която топката беше спряна от страничната греда.

В 36-ата минута 1:0 стана когато Рашфорд стреля при центриране и избитата топка довкара Мкхитарян от малък ъгъл. Така на почивката англичаните се оттеглиха с гол преднина.

Във втората част започнаха положенията и пред домакините, но те така и не стигаха до точен удар. Когато това стана в 86-ата минута Леандер Дендонкер вкара за 1:1, намерен по перфектен начин от центриране на Иван Обрадович.