Андерлехт и Копенхаген с победи в мачовете си от ЛЕ

Андерлехт записа минимален успех с 1:0 като гост на Апоел Никозия в двубой от 1/8-финалите в Лига Европа. Живко Миланов изигра цял мач за своя тим и се отчете с жълт картон през втората част.

Единственият гол в мача падна след половин час игра, когато Станчу се възползва от отличен пас на Чипчиу и се разписа - 1:0. В края на първата част Нуно Мораеш от Апоел получи жълт картон, който ще го извади от реванша. В края на мача Вандер нацели гредата, а гостите не съумяха да удвоят чрез Бруно, чийто удар с глава мина встрани от вратата.

В друга интересна среща Копенхаген победи Аякс с 2:1 в първия мач в осминафиналите на състезанието. За домакините от Копенхаген се разписаха Йенсен в 1-ата и Корнелиус в 60-ата минути, а за Аякс – Долберг в 32-ата минута. Така датчаните имат аванс преди реванша на 16-и март в Холандия.