Юнайтед отново надви Сент Етиен (видео)

Манчестър Юнайтед продължава към осминафиналната фаза на Лига Европа след като в днешния втори кръг от шеснайсетина-финалите "червените дяволи" гостуваха на Сент Етиен и успяха да победят с минималното 1:0 благодарение на гол от Хенрик Мкхитарян. Арменецът обаче получи и контузия в мача, а Ерик Баили беше изгонен.

Юнайтед започна силно и още в 16-ата минута излезе напред когато Мата центрира перфектно от ляво и включилият се Мкхитарян отклони през вратаря за 1:0. 10 минути след това обаче крилото изглежда разтегна в бедрото и беше принудително заменен от Маркъс Рашфорд. До почивката Юнайтед владееше комфортно и Ибрахимович беше близо до нов гол.

Във втората част Баили напусна игра след получен втори жълт картон, когато първо си изработи такъв в 60-ата минута когато спря атака на домакините, а 3 минути след това в една ситуация, в която изглеждаше, че няма нарушение, съдията показа втори жълт и червен картон на играча. До края обаче отново Юнайтед бе по-близо до гола чрез Рашфорд, а в крайна сметка и след агрегат от 4:0 "червените дяволи" продължават напред.