В Португалия обявиха тридневен траур заради Еузебио

В Португалия бе обявен тридневен национален траур във връзка със смъртта на легендарния футболист Еузебио. Както е известно, великият португалец почина тази сутрин в 06:30 часа българско време от сърдечна недостатъчност. До края на деня тялото на Еузебио трябва да бъде преместено на "Естадио да Спорт Лижбоа е Бенфика", където хората ще имат възможност да отдадат своята последна почит на "Черната пантера".

Еузебио, известен с прякора си "Черната пантера" започва кариерата си на 15-годишна възраст в състава на Спортинг (Лоренсу-Маркеш), от където премина в Бенфика и остана там в продължение на 15 години.

Еузебио 11 пъти стана шампион на Португалия, три пъти вицешампион на страната. Заедно с Бенфика спечели Купата на европейските шампиони, още три пъти игра финал в този турнир.

През 1966 година, спечелвайки голмайсторската надпревара с 9 отбелязани гола, той помогна на Португалия да стане трети на Световното първенство по футбол, а година по-рано бе определен за най-добър играч в Европа.