Марадона се е пълнил с вода преди смъртта си


Н. Гавазов

Марадона се е пълнил с вода преди смъртта си

Диего Марадона се е пълнил с вода и е развил подуване на вътрешните си органи преди смъртта си.

          

Това заяви съдебният експерт Карлос Маурисио Касинели, един от експертите, изготвили доклада от аутопсията на тялото на бившия футболист.

Световният шампион от 1986 г. с националния отбор на Аржентина почина през ноември 2020 г. на 60-годишна възраст. Причината за смъртта на бившия играч на Бока Хуниорс , Барселона и Наполи бе сърдечен арест, но аутопсията показа, че Марадона е починал в резултат на вторичен остър белодробен оток и влошаваща се хронична сърдечна недостатъчност.

През март Аржентина започна съдебен процес срещу медицинските работници, които са оказвали помощ на Марадона в последните дни от живота му - седем души са обвинени в предумишлено убийство и са изправени пред между 8 и 25 години затвор.

"Прегледът започна с главата. Мозъкът бе много плътен и подут поради натрупване на течност. Тежеше повече от нормален мозък. След това изследвахме шията: в плевралните кухини открихме течност, около половин литър във всяка. Белите дробове бяха много подути и теглото им се увеличи. Те бяха пълни с вода.

Всичко това се е развило бавно във времето. Това може да се е случило от момента на изписването му до смъртта му. Не се проявява за ден-два-три, а прогресира. Не по-малко от десет дни.

Белите дробове заедно тежаха около 1,1 килограма - със 170 грама повече от типичните бели дробове на възрастен. Имаше остър белодробен оток. Бъбреците му бяха уголемени. В коремната му кухина е имало около три литра течност.

Той не беше от тези пациенти, които да бъдат държани вкъщи. "За да му бъдат осигурени медицински грижи, той ще трябва да бъде хоспитализиран“, каза Казинели на съдебно заседание.

  Сподели
52