Арестуваха убиеца на шведските фенове

Арестуваха мъжа, който застреля двама фенове на шведския национален отбор, съобщава RTBF.

Според източника при задържането на престъпника у него е намерено оръжие, от което той е стрелял. Пълното идентифициране на този мъж ще отнеме време, но както потвърди Федералната прокуратура, човекът, който уби шведските фенове, наистина е задържан. Подчертава се също, че престъпникът е бил ранен в гърдите при полицейска операция по задържането му. В момента той се намира в реанимация в тежко състояние.

По-рано в столицата на Белгия беше обявена четвърта степен на тревога, а в останалата част на страната - трета. Съобщава се, че трафикът е бил затруднен в някои райони на Белгия поради полицейското разследване.

Припомняме, че вчера, 16 октомври, в Брюксел (Белгия) преди квалификационния мач за Европейското първенство Белгия - Швеция бяха застреляни двама шведски фенове. След първото полувреме играта бе спряна и не бе подновена. До почивката отборите си размениха голове - 1:1.