Ювентус задържа преднината след победа над Интер (видео)

В срещата от поредния двадесет и седми кръг на италианската Серия А Ювентус посрещна Интер на своя "Ювентус Стейдиъм" и успя да победи с 2:0 своя опонент благодарение на голове от Алваро Мората и Леонардо Бонучи. По този начин "старата госпожа" остава поне на точка зад Наполи, който все още не е изиграл срещата си от кръга.

До почивката в дербито не паднаха голове, като шансове пред двете врати почти липсваха, а от двете страни се действаше доста припряно. Единственото качествено положение падна пред Ернанес, но той не успя да накаже бившия си отбор.

С първата атака на втората част обаче резултатът бе открит. При пряк-свободен удар в 47-ата минута Д'Амброзио изчисти слабо и Бонучи от воле вкара за 1:0. В 83-ата минута появилият се преди секунди Мората спечели дузпа срещу Миранда и сам реализира през Ханданович от бялата точка, изпращайки го в грешна посока. До края Буфон се прояви с няколко качествени спасявания.