Лацио - Ювентус: Класата на гостите е по-гояма

Стадион: "Олимпико", Рим
Дата: 20.01.2016г.
Час: 21:45
Съдия: Антонио Дамато

Тази вечер четвъртфиналите на Купата на Италия ще ни подарят още един интригуващ сблъсък. Лацио посреща Ювентус, като и двата отбора попаднаха в трудния поток - победителят ще срещне Интер, който снощи изхвърли Наполи на собствения му стадион.

Римляните се намират в сянката на своя именит съперник и вероятно ще хвърлят много усилия тази вечер, за да поизтупат прахта от имиджа си. Колективът на Стефано Пиоли продължава упорито да заема място в средата на таблицата. След 20 кръг на сметката на "орлите" има 28 точки. В последния кръг столичани постигнаха трудно равенство с Болоня - "рособлу" водеха с 2:0, но в 71-та минута Кандрева намали, а след шест минути Лилич изравни.

Ювентус помете Удинезе през уикенда с 4:0 и продължи да преследва лидера Наполи, изоставайки с две точки след неаполитанци. Това бе 10-ти пореден успех на "бианконерите", които отдавна се върнаха в борбата за титлата, като при това се смятат за основен претендент за Скудетото.

Джентилети, Маркети, де Врей, Кишна и Баста. Гостите са без Перейтра, Лемина и Бардзали.

Мотивацията и при двата отбора е достатъчно висока, така че резултатът и победителят ще бъдат определени от представянето на играчите на терена, както и класата на тимовете. А тя е по-голям при гостите.

Прогноза: Лацио - Ювентус 1:2