Наполи зае първа позиция с победа (видео)

Наполи може би временно ще заеме първата позиция в класирането на Серия А след срещата си от поредния тринадесети кръг на италианското първенство. Днес след голове на Лоренцо Инсине и Гонзало Игуаин Наполи успя да победи на гости на Хелас Верона и с една точка изпреварва трима от преследвачите в лигата понастоящем.

До почивката Верона играеше добре в дефанзивен план и инициативата бе изцяло в ръцете на гостите. Единствено Пацини играеше пред топката за домакините, но до него подавания почти не стигаха.

Така в 67-ата минута Марек Хамшик успя да пробие отбраната и да намери Инсине на добра позиция за удар в близкия на Рафаел ъгъл и 1:0. Крайния резултат оформи Игуаин в 73-ата минута след нова добра атака, в която участваха Хамшик и Инсине.