Лацио изостана от Рома с равен в Аталанта

След като днес бе прескочен от Рома след победата над Дженоа в ранната среща от поредния тридесет и четвърти кръг на италианската Серия А, Лацио гостуваше на "Атлети Адзури д'Италия" в Бергамо и успя да вземе само точка от там с късен гол за 1:1. Така тимът загуби второто си място в класирането в полза на градския съперник.

Лацио започна силно срещата, но бързо загуби инициативата и домакините започнаха опасни атаки. Маркети спаси своите на два пъти от гола още преди 20-ата минута. В края на полувремето той се прояви и срещу Гомес.

В началото на втората част обаче той бе преодолян от Джузепе Биава, който надскочи всички след центрирането на Алехандро Гомес и откри резултата - 1:0 в 49-ата минута. След няколко промени гостите стигнаха до попадение. То дойде в 77-ата минута от Марко Пароло, който бе намерен на добра позиция от Данило Каталди.