Рома надви Дженоа

В своята среща от поредния тридесет и четвърти кръг на италианската Серия А Рома успя да победи гостуващата на "Олимпико" Дженоа с 2:0. По този начин при вече решена титла в полза на Ювентус, "вълците" прескочиха градския съперник от Лацио на втората позиция и водят с 2 пункта понастоящем с мач повече.

В началото Рома започна със задържане на топката и скоростта на Жервиньо и Ибарбо притесняваше гостите. Наинголан бе близо до гол след изработено от Жервиньо положение в средата на тази част. В 35-ата минута Сейду Думбиа вкара за 1:0, възползвайки се от грешка в отбраната на Дженоа.

Второто полувреме не се различаваше много от първото - Дженоа атакуваше слабо, и когато домакините отнемаха атаки на скорост те тероризираха своя противник. Въпреки това крайният резултат се оформи в 93-ата минута когато Флоренци взе топката в своята половина и напредна до позиция за стрелба от далеч, като с мощен шут не остави шанс на Перин - 2:0.