Ювентус победи на гости на Емполи (видео)

След едно тихо първо полувреме, лидерът в италианската Серия А - Ювентус, успя да победи на гости на Емполи с 2:0, а това се случи благодарение на попадения от Андреа Пирло и Алваро Мората. Така отново Юве застава на 3 точки пред Рома, която този кръг се провали срещу Наполи.

До почивката Емполи изпълни добре задачата си да проваля всякакви опити за игра от страна на гостите. Във втората част всичко се промени. В 61-ата минута Андреа Пирло застана зад топката при статично положение, възползва се, че тя не отскочи и завъртя кълбото перфектно за 1:0.

В 72-ата минута резервата в този мач Тевес намери Мората в една контра, който си нагласи топката на левия крак и мощно стреля в ъгъла на вратата за 2:0. Натискът на Юве продължи до края, когато бе изгонен и играч за домакините, но резултатът не се промени.