Ювентус дръпна с три точки на върха в Италия (видео)

След като Рома се провали във вчерашната си среща в Серия А, Ювентус се възползва максимално днес, когато прие Палермо, и поведе класирането с 3 точки пред "вълците" след осмия кръг на италианското първенство. Днес на "Ювентус Стейдиъм" голове от Артуро Видал и Фернандо Йоренте донесоха победата с 2:0.

Юве започна добре срещата днес, с ранно положение пред Йоренте. В 32-ата минута резултатът бе открит, когато домакините контраатакуваха бързо, след като Перейра спечели топката в средата срещу Федал. Той намери Тевес и аржентинецът напредна, събирайки бранителите около себе си, за да подаде към включилия се Видал, а той стреля в далечния ъгъл за 1:0.

Във второто полувреме гол добави и Йоренте, когато в 64-ата минута след корнер от Пирло, той надскочи Федал и насочи кълбото към мрежата - 2:0. В 89-ата минута пък Джовинко бе близо до нов гол, но нацели гредата.