Рома пропусна да оглави Серия А (видео)

Брилиантна намеса от вратаря на Сампдория - Серхио Ромеро, лиши Рома от първото място в Серия А днес, когато вълците гостуваха за срещата от осмия кръг на първенството на Италия, завършил при 0:0. Аржентинският вратар спаси по изключителен начин удар от близо на Алесандро Флоренци в края на мача, като Жервиньо и Окака имаха също своите златни шансове в мача.

Рома не успяваше да намери своя ритъм в по-голямата част от мача, но сякаш в последните 10 минути видяхме един друг отбор, който с нови сили изсипа каскада страхотни атаки върху опонента си. В игра се включи и Пянич, но Рома така и не вкара.

Геройствата на Ромеро му спечелиха приза за Играч на мача, а спечелената точка означава шанс за Ювентус да се откъсне на 3 точки на върха в класирането при победа над Палермо.