Рома започна с победа над Фиорентина (видео)

Рома започва новата кампания в Серия А с победа. Това стана днес срещу Фиорентина на "Щадио Олимпико" в Рим, където домакините вкараха две безответно попадения чрез Найнголан и Жервиньо. Победата бе заслужена след показаното днес на терена, макар Фиорентина да се подобри доста във втората част.

В 28-ата минута след множеството атаки, падна голът за домакините. Тук Радя Найнголан и Жервиньо изиграха добре атаката за 1:0. Цялата първа част премина под диктовката на "вълците", и се очакваше доста лошо второ полувреме за Фиорентина.

Втората част обаче бе по-добра за гостите. В 61-ата минута те трябваше да достигнат до изравняване, когато резервата Иличич нацели горната греда. Именно Иличич опитваше всевъзможни изстрели от всички позиции, на които бе намерен с топката, и това на моменти подразни колегите му. След редица пропуски и на Жервиньо от другата страна, той стигна до втория гол в мача. Това стана в 93-ата минута, когато пък му асистира Наинголан.