Ювентус се справи с Удинезе (видео)

Ювентус продължава да впечатлява на върха в Серия А, след като и днес победи на гости на Удинезе с 2:0. За победата в тази среща се разписаха през първото полувреме Себастиан Джовинко и Фернандо Йоренте, и Юве отново си спечели 8 точки преднина в класирането.

В 16-ата минута днес Джовинко получи пас от Погба в наказателното поле и овладя с гръб към вратата. Той обаче се освободи от Домици и завъртя топката с ляв крак по красив начин неспасяемо за вратаря.

10 минути след това Пирло опита да намери Маркисио, който не отигра топката както искаше, но тя попадна в Йоренте и той не сбърка за 2:0.

През втората част Юве продължи да доминира, а Удинезе пропиля единствената си добра атака в 56-ата минута. В 68-ата Киелини организира прекрасна атака в стил Яп Стам, като предостави топката на Джовинко, и той нацели гредата. В 85-ата минута в игра се появи Освалдо на мястото на Йоренте, като с първото си отиграване той остана сам в половината на противника срещу вратаря, но се провали.