Аталанта - Ювентус: Шампионите ще завършат годината с победа

Стадион: "Атлети Адзури Д'Италия", Бергамо
Дата: 22.12.2013г.
Час: 16:00
Съдия: Доменико Чели

Миналата седмица с гол на Де Лука в 90-та минута Аталанта успя да се добере до равенството при гостуването си на Дженоа. Така бергамци попаднаха в серия от четири поредни мача без победа, което изпрати Аталанта на 13-то място в класирането. Трябва да отбележим обаче, че колективът на Стефано Колантуоно се представя впечатляващо у дома си, където допусна само една загуба в последните си седем срещи.

Ювентус продължава победното си шествие в шампионата на Италия. Осем поредни успеха, при това постигнати без да бъде допуснат гол! За последно на Джанлуиджи Буфон се наложи да вади топката от мрежата си на 20 октомври, което прави 729 сухи минути, а това е най-добрият резултат в кариерата на легендарния вратар. След 16 изиграни мача Ювентус е лидер в класирането на пет точки от втория Рома.

Домакините ще бъдат без Йепес, Раймонди и Белини, които лекуват контузии. Бонавентура и Скалони тренираха отделно от основната група, но ще могат да играят утре. Добрата новина е, че в строя се завърнаха всички контузени защитници, така че схемата на игра ще е 4-4-1-1.

Единственият отсъстващ в състава на шампионите е Андреа Пирло, който ще бъде заместен от Пол Погба. Атаката вероятно ще се води от Тевес и Йоренте, много е вероятно Вучинич повече да не играе за "бианконерите" след като днес се разбра, че черногорецът си търси нов отбор.

Очакванията са Ювентус да овладее инициативата от самото начало на срещата. Миналата година шампионите победиха с минималното 1:0. Сега торинци са по-силни оттогава и е трудно да си представим, че домакините могат успешно да се противопоставят на своя противник.

Прогноза за: Аталанта - Ювентус 0:2