Тевес даде победен старт на Юве в Серия А (видео)

Карлос Тевес донесе единствения гол в първата среща на Ювентус в Серия А тази година. В победата с 1:0 на гости на Сампдория гостите показаха добър футбол и сработен състав, след като за попадението добре се включиха Артуро Видал и Пол Погба, последният от които асистира на Тевес.

Условията на терена и времето днес затрудняваха изключително много всички опити за футбол от страна на двата отбора, като първото полувреме бе определено от някои италиански медии като трагедия повече отколкото футболен празник.

Втората част отново започна мудно, но Ювентус вдигна оборотите след 50-ата минута. Така в 58-ата след прекрасна отборна игра и резултатът бе открит с дебютен гол на Карлос Тевес. Домакините бързо отговориха с положение в 64-ата минута пред Коста, който се оказа в засада. В 74-ата минута Буфон извади късмет след удар на Обианг. До края на мача двата тима си размениха по още няколко атаки, но резултатът не се промени.