Юве вкара 4 на 10 от Рома

Ювентус направи голяма крачка към спечелването на Серия А, след като тима разнищи Рома с човек повече. В неделната вечер срещата завърши при резултат 4:0 за домакините. Артуро Видал вкара два бързи гола за преднината на своите, преди Андреа Пирло да вкара пореден гол. Клаудио Маркисио след почивката даде трите точки на тима си и преднината от 3 пред Милан.

Чилиецът Видал откри с левия си крак, а малко след това вкара страхотно попадение с другия. В двата гола голяма заслуха имаше Mирко Вучинич, който изигра перфектно ситуациите. В 29-ата минута стана 3:0. Стекеленбург бе изгонен, може би малко пресилено, но имаше и дузпа, която бе спасена и довкарана от Пирло.

Всичко след този момент бе въпрос на това колко гола ще вкара Юве. Отговорът бе само един, след като Маркисио вкара рано през втората част.