Ювентус надви Интер у дома (видео)

Ювентус надви Интер у дома  (видео)

Супердербито от неделния ден противопостави гигантите на Италия Ювентус и Интер, като домакините успяха да надделеят в срещата с 2:0 днес. Странното в срещата бе, че Ювентус отстъпваше в играта до своето попадение, след което успя да овладее инициативата и да реши срещата в своя полза в крайна сметка.

През първата част най-активен за домакините бе Джанлуиджи Буфон. Опитният страж на множество пъти спаси вратата си и остави своите в срещата, за да може евентуално те да стигнат до попадение. Такова развитие не се предполагаше от играта на Юве, но през втората част Мартин Касерес вкара в 57-ата минута след корнер от Пирло.

Това позволи на играта да се пренесе в половината на Интер и да се стигне до нов гол. Него вкара Алесандро Дел Пиеро в 71-ата минута и оформи крайния резултат. С победата си Ювентус събира 59 точки и се намира на 4 от върха и Милан.