Милан изпревари Юве след победа на гости на Дженоа

В един застрашен от отлагане мач в Дженоа Милан успя да триумфира с 2:0 като гост, а няколко момента в мача спряха дъха на всеки фен, наблюдавал играта. Особено уникално бе творението на Робиньо, който от метър успя да сътвори най-феноменалния пропуск, виждан наскоро от топ футболист. Въпреки това тима му спечели и той трябва да е доволен.

Робиньо бе и първият отправил добър удар по посока на Дженоа в мача. В 10-ата минута той можеше да вкара фамозен гол, но малко не му достигна. Първата част бе и равностойна, но втората Дженоа загуби човек, когато Ибра бе повален от Каладзе в наказателното. Каладзе бе изгонен, а шведа реализира дузпата в 56-ата минута. В 79-ата Ночерино вкара след пас на Боатенг и оформи крайното 2:0.