Рома надделя над Лече

Отборът на Рома победи Лече с 2:1 в пореден кръг от първенството на Италия. Мачът предложи интересни моменти и множество положения, макар повечето да бяха пред вратата на гостите от Лече. Рома нанесе 8-ата загуба на гостите през сезона, като така те останаха в зоната на изпадащите.

Головете в срещата отбелязаха Пянич, Гаго и Бертолачи. В 25-ата минута Миралем Пянич получи пас от Родриго Тадей и реализира от близо. В 54-ата минута Пянич асистира на Гаго за гол от извън наказателното поле, но само 5 минути по-късно Лече върна попадение чрез Бертолачи.

Рома доминираше в срещата и с близо 70% владение на топката организираше повечето атаки в мача. В 84-ата минута Тоти бе близо до нов гол след страхотен удар, но малко не достигна на топката да се забие в сглобката на вратата. В крайна сметка резултатът остана 2:1 за домакините.