Дженоа сензационно разгроми Рома

Днес, 28 септември, се проведе мачът от 6-ия кръг на италианската Серия А между Дженоа и Рома. Двубоят се проведе на стадион "Луиджи Ферарис" в Генуа и завърши с победа на домакините с резултат 4:1.

Футболистите на Дженоа отбелязаха първия гол срещу Рома в петата минута на мача - точен бе исландският нападател Алберт Гудмундсон. В 22-ата минута халфът на гостите Браян Кристанте изравни резултата. Още преди почивката домакините отново успяха да поведат - гол отбеляза Матео Ретеги. През второто полувреме генуезците успяха да отбележат още два пъти. В 74-ата минута топката бе пратена във вратата на Руи Патрисио от Мортен Торсби, а в 81-ата минута попадението бе дело на бившия играч на Милан Жуниор Месиас.

След тази победа Дженоа събра седем точки. Отборът се изкачи до 11-то място в таблицата. Рома има пет точки, клубът е на 16-о място.