Аталанта уверено победи Рома

Завърши мачът от 31-ия кръг на италианската Серия А, в който един срещу друг се изправиха Аталанта и Рома. Домакините от Бергамо отпразнуваха победата, надигравайки уверено противника с 3:1.

В 39-ата минута Марио Пашалич затвори подаването на Дуван Сапата и изведе Аталанта напред.

15 минути преди края на редовното време защитникът Рафаел Толой вкара нов гол, увеличавайки преднината на тима си.

Хората на Жозе Моуриньо успяха да намалят разликата в резултата: в 83-ата минута Лоренцо Пелегрини се разписа след пас на Андреа Белоти. Още 60 секунди по-късно обаче полузащитникът на Аталанта Тьон Копмайнерс постави крайния резултат, като порази вратата на Руи Патрисио.

Последният съдийски сигнал фиксира победата на тима на Джан Пиеро Гасперини - 3:1.

"Вълците" са пети в класирането на Серия А за сезон 2022/2023. Отборът има 56 точки след 31 мача. Аталанта е на седмо място с 52 точки.