Рома загуби от Кремонезе и отпадна от Купата на Испания

На 1 февруари на стадион "Олимпико" в Рим се проведе 1/4-финалният мач от Купата на Италия. Последният съдийски сигнал записа победата на гостите с резултат 2:1.

Резултатът в мача бе открит в 28-ата минута на срещата - нападателят на гостите Сирил Десерс се разписа от дузпа. В 49-ата минута на срещата Кремонезе удвои преднината си с автогол на Зеки Челик.

Рома успя да намали разликата едва в 90+4-ата минута на срещата - Андреа Белоти се разписа. На римския тим не му стигна повече - последният съдийски сигнал записа победата на Кремонезе и тимът от Кремона стигна до полуфиналите в турнира.

Така станаха известни три от четири полуфиналисти на турнира - Интер, Фиорентина и Кремонезе спечелиха билет за 1/2-финалите. Утре е мачът между Ювентус и Лацио, където ще бъде определен последният полуфиналист. Настоящият победител в турнира е Интер.