Наполи дръпна пред Интер след победа над Рома

Наполи победи Рома в домакинския мач от 20-ия кръг на италианската Серия А. Срещата завърши при резултат 2:1.

През първото полувреме неаполитанци имаха териториално предимство и отправиха три удара към вратата на римляните, един от които завърши с отбелязан гол. Той бе дело на нигерийския нападател на Наполи Виктор Осимен, като грузинският полузащитник Хвича Кварацкхелия асистира.

През второто полувреме римляните успяха да върнат един гол – негов автор стана Стефан Ел Шаарауи. В крайна сметка неаполитанците успяха да измъкнат победата: Пьотр Зиелински пусна пас към резервата Джовани Симеоне, който постави крайния резултат.

Отборът на Лучано Спалети събра 53 точки и продължава да държи първата позиция в класирането. Интер, който е на второ място, е на 13 точки зад Наполи. Рома (37) - на шеста позиция.

В 21-ия кръг на италианското първенство неаполитанците ще гостуват на Специя, а тимът на Жозе Моуриньо приема Емполи.