Наполи с разгромен успех за историята срещу Ювентус

Наполи победи Ювентус с 5:1 в първа среща от 18-ия кръг на Серия А. Така футболистите на Лучано Спалети вече имат актив от 47 точки и са лидер в класирането, а втори и трети остават съответно Милан и Ювентус с по 37 пункта.

Виктор Осимен откри резултата в 14-ата минута, след като бе точен отблизо. Преди това Хвича Квахарцелия отправи удар със странична ножица, който бе отразен от Войчех Шчесни.

В 39-ата минута домакините стигнаха и до втори гол. Бремер направи грешка в защита, а Осимен намери Квахарцелия в чиста позиция и грузинецът с удар по земя покачи на 2:0.

Все пак в края на полувремето с голяма доза късмет Ювентус намали изоставането си чрез Анхел ди Мария. Световният шампион с Аржентина се пребори за топката в наказателното поле и с диагонален шут я прати в мрежата на Алекс Мерет.

Десет минути след подновяването на играта Наполи отново имаше аванс от два гола. След корнер топката бе посрещната пред наказателното поле от Рахмани, който с мощен удар матира Шчесни за 3:1.

В 65-ата минута Осимен отбеляза своя втори гол в срещата, като асистенция отново бе на Квахарцелия.

Крайното 5:1 оформи Елмас в 72-ата минута, след като завърши отличен пробив отдясно.