Милан победи Каляри (видео)

Милан не се смили над Каляри в пореден мач от Серия А, като победи с 4:1. Зрителите на мача станаха свидетели на зрелищно първо полувреме, изпълнено с доста ситуации и голове. То завърши с резултат 3:1 за домакините, като Робиньо добави 2 гола към сметката си, а Андреа Косу от Каляри успя да върне едно попадение.

Първото попадение за Робиньо падна в 22-ата минута. Зеедорф пусна хубав пас за бразилеца, който овладя спокойно и прати топката в мрежата. Само 2 минути по-късно се разписа и Джанаро Гатузо. Удар на Зеедорф бе избит лошо от вратаря на Каляри и след броени секунди Гатузо вкара с глава. В 35-ата минута стана 3:0. Отново Робиньо вкара след пас на Пато. Малко след този гол обаче, в 38-ата Каляри върна попадение чрез Косу. Така полувремето завърши в полза на Милан и в общи линии стана ясно как ще завърши мача.

Второто полувреме Милан игра по-прибрано, като в някой периоди изобщо не преминаваше центъра. Точно след един такъв 10-минутен период се стигна до нов гол за Милан обаче. Пато подаде към Зеедорф в наказателното, който с мощен удар вкара хубав гол. Това стана в 77-ата минута. До края на мача Каляри не постигна нищо повече от попадението си в първото полувреме.