Ювентус не победи Катания

Отборът на Ювентус не успя победи Катания и завърши 2:2 в пореден кръг от Серия А. Още до полувремето домакините водеха с 2:0 благодарение на двете попадения на Дел Пиеро. През първото полувреме определено Юве бе по- добрият отбор, но и двата гола бяха плод на щастливо стечение на обстоятелствата за тях. Първият дойде от спорна дузпа, а вторият от рикошет.

Отборът на Катания нямаше късмет днес, след като допусна такива голове, а и един удар на Гомес бе спрян от напречната греда в 39-ата минута. Головете на Дел Пиеро през първата част паднаха съответно в 19-ата и 38-ата минути.

Второто полувреме не предложи много различна картина в началото. Ювентус контролираше нещата до един момент, но впоследствие Катания натиснаха. До гол се стигна в 81-ата минута чрез Алеандро Гомес. Надеждите на Катания не замряха до последната минута, когато в края на даденото от съдията продължение те стигнаха до крайното 2:2, дело на Франческо Лоди.