Юве преодоля Катаня, Буфон се завърна

Л. Михайлов

Ювентус победи Катаня с 2:0 и се класира на 1/4-финалите за Купата на Италия. В игра за Юве се завърна вратарят Джануиджи Буфон, който претърпя тежка контузия и отсъства от терените цели седем месеца.

Мачът започна много неприятно за “бианконерите”, след като още в 14-та минута новото попълнение на “старата госпожа” Лука Тони получи контузия и бе заменен принудително в 18-та минута от Акуилани. Домакините поведоха в 35-та минута, когато Алесандро дел Пиеро прехвърли отбраната на Катания и достави чудесен пас на Милош Красич, който отблизо разстреля вратаря на гостите.

Второто полувреме започна с надмощие на Ювентус и логично се стигна до втори гол в срещата. В 54-та минута след центриране от корнер Киелини отклони топката към задната греда, където се бе пласирал Пепе, който бе точен за 2:0.