Интер продължи за Купата след пореден успех при Леонардо

Л. Михайлов

Интер се класира на 1/4-финалите за Купата на Италия след като победи Катаня с 3:2. Това е трета поредна победа за "нерадзурите" под ръководството на наскоро назначения треньор Леонардо. Мачът на "Джузепе Меаца" беше оспорван, но в крайна сметка европейският шампион се поздрави с успеха.

Резултатът откри Самуел Ето'о в 15-ата минута. Камерунецът овладя центриране отляво, излъга двама бранители и с прецизен изстрел прониза вратата зад стража Скарпи. Отново Ето'о покачи на 2:0 в края на полувремето след като се възползва от пас на Майкон.

След почивката "грифоните" получиха право да изпълнят дузпа и Харджа не пропусна да намали резултата. Отговорът на Интер дойде в 59-ата минута, когато Майкон подаде на Марига, който вазвърна удобната преднина от два гола. Крайният резултат оформи Джузепе Скули с гол в добавеното време, но той се оказа незначителен за изхода на срещата.