Дел Пиеро подчини Милан на Сан Сиро

Л. Михайлов

Ювентус постигна ценен успех над един от основните претенденти за Скудетото - Милан с 2:1 в дербито на 9-ия кръг на италианската Серия А. Двубоят на "Сан Сиро" ще се запомни с гола на Дел Пиеро в 65-ата, който бе неговият 179-ти в калчото, поставяйки рекорд за най-много отбелязани голове от футболист на Ювентус, държан до този момент от Дампиеро Бонипрети със 178.

Гостите откриха резултата с попадение на Фабио Куалярела в 24-ата минута, когато нападателят засече диагонално центриране в наказателното поле и с прецизен прехвърлящ удар с глава прати топката във вратата на Абиати. В 65-ата минута след чудесен пробив на влезналият като резерва Мохамед Сиско топката попадна в Дел Пиеро, който с прострелващ изстрел удвои за "старата госпожа". "Росонерите" успяха да намалят на 2:1 с гол на Златан Ибрахимович в 83-ата минута след центриране. Шведският таран имаше шанса да донесе точка за своя отбор в самия край на срещата, но не се възползва от открилата му се възможност.

С тази победа Юве се изкачи на четвърта позиция с актив от 15 точки, с 2 по-малко от Милан, които са на трето място.