Рома с първа победа за сезона

Л. Михайлов

Рома спечели с 4:2 у дома срещу Сасуоло в среща от третия кръг в италианския шампионат. Голове до 33-ата минута белязаха първата победа за столичани през сезона. Брайън Кристанте, Един Джеко, Хенрих Мхитарян и Джъстин Клуйверт дадоха четири гола аванс в полза на "вълците" между 12-ата и 33-ата минута.

След почивката гостите направиха всичко по силите си, за да се върнат в мача, като първо Доменико Берарди намали в 53-ата минута, а в 72-ата отново той бе точен, но това не се оказа достатъчно поне за частичен успех. Равенството обаче нямаше да е заслужено, защото “джалоросите" удариха цели четири греди, а Хавиер Пасторе пропусна на празна врата. Така Рома си спечели три точки и вече мисли за мача от Лига Европа срещу Истанбул ББ.