Интер оглави еднолично класирането след успех над Удинезе

Л. Михайлов

Отборът на Интер победи Удинезе с 1:0 с гол на Стефано Сенси в 44-ата минута в мач от третия кръг на италианската Серия А. Голмайсторът се разписа, след като засече центриране на Дието Годин и отбеляза във врата на Мусо.

Гостите от Удине обаче играха повече от 55 минути с човек по-малко, след като съдията изгони Родриго де Пол за неспортменско поведение.

В края на мача в игра за Интер се появи новото попълнение на тима Алексис Санчес. Той дори можеше да отбележи, но Мусо отрази.

След победата Интер е лидер в класирането с пълен актив от девет точки. Удинезе остава с три точки на 14-та позиция. В следващия кръг играчите на Антонио Конте срещат Милан в градското дерби, докато "зебрите“ приемат у дома Бреша.