Без голове, но с много контузии на Фиорентина - Ювентус

Л. Михайлов

Фиорентина направи равенство 0:0 в домакинството си срещу шампиона Ювентус в първия двубой от третия кръг от италианския шампионат. Грандът от Торино беше ръководeн за първи път от новия си старши треньор Маурицио Сари, който беше болен от пневмония.

"Виолетовите" обаче повече трябва да съжаляват, че не взеха трите точки, тъй като създадоха по-добрите положения в мача. Освен това в хода на двубоя гостите трябваше да направят три принудителин смени заради контузии на Дъглас Коста (8), Миралем Пянич (44) и Данило (62), което съвсем направи неприятен дебюта на Сари.

Една принудителна смяна направиха и домакините, тъй като в средата на втората част на мястото на Рибери влезе Кевин Принс Боатенг. Малко след това обаче "виолетовите" пропуснаха една от най-добрите си възможности. При едно центриране от корнер Никола Миленкович стреля с глава и Шчесни трябваше да се намесва решително.

В 85-ата минута Роналдо опита атрактивна задна ножица, но ударът му не се получи и премина над вратата.